Moda i uroda

Blond włosy – farbowane, rozjaśniane czy naturalne, każde znajdą tu coś dla siebie – pomysł na pielęgnację, naturalną stylizację, romantyczną fryzurę, czy sposób rozjaśnienia bądź poprawienia tonacji koloru. :) Przedstawiam Wam tutaj, Kochane, najlepsze, poznane mi i wypróbowane sposoby na piękny wygląd wysokoporowatych, „trudnych”, puszących i kruszących się blondów – razem uda nam się sprawić, by nasze – tak bardzo rozkapryszone z natury – blondy były lśniące, miękkie i zadowolone! :)

Rude odrosty (żółte, zbyt ciepłe) – przykładowe sposoby

  • Aby odrost nie był zbyt ciepły, rudawy, żółtawy, wówczas musimy celować w określone odcienie – albo w podwójny, intensywny popiel (który na próbniku jest intensywnie siwym kolorem) albo np. w odpowiednią mieszankę farb, dodając do popielu perły (np. Alfaparf 11.11 + 11.21). W przypadku brązowych włosów często musimy wykonać nawet i kilka prób, żeby dobrać najodpowiedniejszą farbę, mieszankę, najlepsze proporcje, dodatki.
  • Możemy również dodać do danej farby odrobinę mixtonu niebieskiego (na problematyczne rudości) bądź fioletowego (na problematyczne żółcie). Są to korektory koloru – czyste, intensywne pigmenty.
    Przykładowe mixtony/korektory koloru:
    * Goldwell A-MIX (popielaty) czy VV-MIX (fioletowy),

    * Alfaparf 7000 (blue), 2000 (violet).
  • Innym rozwiązaniem jest chociażby zastosowanie standardowej, maksymalnie rozjaśniającej farby (w superchłodnym odcieniu, np. 11.11), a następnie, po spłukaniu farby, nałożenie odpowiedniego kremu tonującego (w chłodnym odcieniu – popielatym, perłowym) na niskim oksydancie, np. 1.9% czy 2.7% (jest to wygodnie i bezproblemowe rozwiązanie, a dzięki niskiej wodzie, włosy właściwie nie odczują dodatkowych, podjętych przez nas kroków :)).
    Przykładowe produkty tonujące (farby semi-permanent/kremy tonujące/ton w ton):
    * Schwarzkopf Professional Igora Expert Mousse,
    * Wella Color Touch,
    * Matrix Color Sync.
  • Kolejnym sposobem jest również fioletowa, nawilżająca maseczka gencjanowa(przepis – klik), którą tworzymy samodzielnie, dodając nieco gencjany (roztwór wodny 1%) do nawilżającej maseczki do włosów, jednak ten sposób działa lepiej na odcienie żółtawe i musimy wyczuć odpowiednie dla naszych włosów proporcje (ilość gencjany:maseczki), aby odcień schłodzić i jednocześnie nie stworzyć lila, wrzosowych pasemek. :)

Ja ze swojego doświadczenia, z farb trwałych, „do zadań specjalnych” :) (bardzo ciemnych, trudno rozjaśniających się włosów), polecam farby Alfaparf – są to superblondy, o superchłodnych odcieniach popielatych i perłowych. Sama stosuję 11.11, który pozwala mi osiągnąć neutralny, chłodny beż na bardzo ciemnej naturalnie bazie (efekty po koloryzacji – klik). :) Natomiast w przypadku produktów tonujących mogą być to wspomniane wyżej: Wella Color Touch, Matrix Color Sync czy Schwarzkopf Professional Igora Expert Mousse, dopasowane odpowiednio do poziomu jasności naszego blondu (w przypadku niektórych kremów tonujących początkowo możemy otrzymać ciemniejszy kolor, jednak wypłucze się on do jaśniejszego) i odcienia, który chciałybyśmy zneutralizować (rudawy, żółtawy, żółtawo-rudawy).

Wyrównanie koloru

Jeśli chodzi o wyrównanie koloru, a więc brązowych naturalnie odrostów, złotych partii po nieudanej koloryzacji i rozbielonych, przetrawionych rozjaśniaczem długości, jeden produkt niestety nie jest w stanie poradzić sobie z tak trudnym zadaniem.

  • Złote partie można by tu np. stonować perłowym kremem tonującym/farbą semi-permanent/ton w ton, dobranym do aktualnego poziomu jasności (jednak zastosowanie tej opcji zależy od podjętych „kolorystycznie” działań na odroście i długościach).
    *Używając fioletu (perły) neutralizujemy żółty odcień, przemieniając go w beż. :)
  • Białe partie po działalności rozjaśniacza – tutaj pozostaje nam albo przyciemnienie (które na tak jasnym i trudnym podkładzie, wiąże się z dużym ryzykiem zieleni przy nieodpowiednim doborze narzędzi i wykonaniu) albo, dla wysycenia koloru i jak najmniejszego uszczerbku kondycyjnego, jedynie jak najniższe stężenie oksydantu (np. 1.9%) w połączeniu z kremem tonującym (np. beżowym, żeby delikatnie długości ocieplić, by nie było zbyt chłodno).
  • Naturalnie brązowe odrosty wymagają tradycyjnej farby permanentnej (np. Alfaparf 3D Cube) oraz wysokiego stężenia oksydantu dla wydobycia blondu (9%, 10.5% lub 12% w zależności od poziomu, jaki chciałybyśmy uzyskać + maksymalnie chłodne odcienie, popiele czy mieszanki z perłą, dla uzyskania neutralnego, beżowego odcienia – np. odcienie 11.11 czy mieszanka 11.11 + 11.21). Jeśli jednak miałyby dorównać białym długościom, niezbędne jest wcześniejsze wykonanie podkładu z rozjaśniacza i następnie nałożenie farby – tylko wówczas mamy możliwość wyrównania poziomu jasności brązowych odrostów z białymi partiami.

 

*Superrozjaśniająca farba jest w stanie rozjaśnić naturalne włosy maksymalnie o 4.5 tonu (bez wspomagacza rozjaśnienia), dlatego przy naturalnie brązowej bazie nie uzyskamy włosów tak jasnych, jak po rozjaśniaczu.


 



Dodaj komentarz






Dodaj

© 2013-2024 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl